Torbalı Psikolog

torbalı psikolog, torbalıda psikolog, psikolog, torbalı psikoloji, psikolojik danışmanlık

Torbalı Psikolog Arayışlarınızda Vita Psikoloji

Vita Psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak torbalı psikolog ve torbalıda psikolog arayışlarında en çok tercih edilen kurum olmaktan mutluluk duyuyoruz.Torbalı Psikolog ihtiyacınız için ” İLETİŞİM” sayfamıza tıklayarak veya 0544   220   09   09 ‘ u arayarak Vita Psikolojik Danışmalık Merkezine ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Birçok kişi torbalı psikolog tercihi yerine şehir merkezi olan Alsancak ,Gaziemir, Bayraklı gibi bölgeleri tercih etmekteydi. Ancak vita psikolojik danışmanlık merkezi olarak profesyonel anlamda psikolojik destek hizmetini torbalı psikolog eksikliğini gidermek adına bu bölgeye taşımıştır.

Torbalı Psikolog İhtiyacının Farkında

Torbalı psikolog konusunda en ihtiyaç duyulan bölge olmakla birlikte ilçede yaşayan kişiler, psikoterapinin bir insanın tıpkı fiziksel sağlığı gibi önemli ve gerekli olduğunun daha çok bilincinde.
Yapılan araştırmalar sonucunda Torbalı bölgesi Türkiye’de en yüksek intihar oranına sahip olduğu gözlemlenmiştir. Bu noktada bölgedeki psikolog ve psikiyatrist eksiği de aslında bu veriler ile bağlantılı bir konumdadır. O nedenle Torbalıda psikolog ve psikiyatristlere oldukça yoğun bir talep bulunmaktadır. Bu yoğun talep ise artık kişilerin psikolog ve psikiyatristlere ne kadar ihtiyaç olduğunun farkına vardıklarını yansıtmaktadır.

Torbalı Psikolog Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Torbalıda psikolog seçerken aslında diğer tüm kişiler gibi direkt olarak psikoloğun hangi üniversiteden mezun olduğuna bakıyor ve danışan yorumlarına bakıyor. Ancak aslında bunlar oldukça yanıltıcı ve birçok kişinin çok doğru olmayan psikolog seçimlerine sebep oluyor. Bu nedenle size torbalıda psikolog seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek isteriz.
Torbalı psikolog seçimlerinizde ilk olarak  bir kişi psikolog olabilmesi için 4 yıllık psikoloji bölümünü başarıyla bitirmiş olmalı. Ancak bu maalesef ki terapi yapabilmek için yeterli değildir. Terapi konusunda uzmanlaşmak için belli aşamalardan geçilmesi gerekmektedir. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
Psikologlar özel olarak terapi eğitimleri alıp kendisini geliştirmelidir. Bu eğitimlerinde kendi içlerinde resmiyeti ve kalitesi değişmektedir.
Psikologlar terapi becerilerini geliştirebilmek için gönüllü danışanlar alarak kendini geliştirmeye devam etmelidir.
Psikologlar kendilerini terapi konusunda geliştirebilmek için bu konuda kendisinden daha uzman bir psikologdan süpervizyon eşliğinde eğitim görmelidir. (Usta-Çırak ilişkisi)
Psikologlar terapiye ve benzer konulara dair meslek hayatı boyunca sürekli araştırıp yeni kaynaklardan faydalanmalıdır.
Tabi ki meslek uzmanı olmayan bir kişinin bu detayları bilebilmesi kolay değildir. Ancak terapi esnasında psikoloğunuza tüm bunları sorma ve açıklamasını istemek sizlerin en doğal hakkıdır. Çünkü terapi süreci interaktif olan bir süreçtir yani her iki tarafında güveniyle , katılımı ile ilerlemektedir. Torbalı psikolog seçimlerinizde bu bilgiler size yardımcı olacaktır.

İnternet Üzerinden Psikolog Nasıl Bulunur?

İnternet üzerinden yapacağınız aramalarda Google üzerinden belli kelimeler ile terapi hizmetine ulaşabilirsiniz. Örneğin ; torbalı psikolog, İzmir psikolog, torbalıda psikolog, Ayrancılar psikolog, Gaziemir psikolog, Bayraklı Psikolog, Ödemiş Psikolog, Menderes psikolog gibi kelimeler ile birçok psikolojik danışmanlık merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak eğer merkeze uzaklığı olan torbalı , ödemiş, ayrancılar vb. ilçelerde yaşıyor iseniz Torbalıda psikolog veya ayrancılarda psikolog şeklinde yapacağınız aramalar sizin için daha sağlıklı olacaktır. Ancak şehir merkezlerine yakınsanız İzmir psikolog , İzmir psikoloji  gibi kelimeler size daha çok yardımcı olacaktır.
Yine de psikolojik danışmanlık merkezinin web sayfasına giriş yaptığınızda iletişim sayfasından merkezin adresini kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü bazen şehir merkezinde gibi görünen bir sayfa aslında torbalı psikolog veya torbalıda psikolog gibi aramalara daha uygun olan uzak bir bölgede yer alıyor olabilir.
Ancak unutmamak gerekir ki bir psikolojik danışmanlık merkezinin bu aramalarda üst sırada çıkıyor olması her zaman o kurumun iyi olduğu ya da size uygun olduğu anlamına gelmemektedir. Bu nedenle psikolog seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini yukarıdaki belirttiğimiz şekilde yapmayı unutmayın.

Torbalı Psikolog seçimlerinde Neden Vita Psikoloji Danışmanlık Merkezi ‘ ni Seçmelisiniz?

Torbalı psikolog veya torbalıda psikolog aramalarınızda bizi tercih etmenizin en önemli sebeplerinden biri kurumumuzdaki herkesin psikolog olmasıdır. Ayrıca her bir psikoloğumuz alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Her bir psikolog her alanda değil kendi alanında özellikle uzmanlaşmıştır.
Psikologlarımızın eğitimleri sadece üniversite eğitimi ile sınırlı kalmamaktadır. Bu konu aslında hizmet alacağınız kurumlarda ilk bakmanız gereken etkenlerden birisidir. Birçok kişi hayatında yaşadığı problemlerden etkili ve kalıcı kurtulmayı istemektedir. Örneğin ; depresyon , kaygı , travma , aile içi sorunlar , cinsel sorunlar , panik , evlilik ve çift sorunları , dikkat eksikliği , okula uyum problemleri ,ayrılık kaygısı ,boşanma süreçleri , öfke kontrolü , çekingenlik , içe kapanma ,  sözel ve fiziksel tepkileri kontrol etme sorunları , bireysel süreçteki sorunlar, gelişim sorunları ve benzeri daha birçok problem yaşayabiliyoruz.
Tüm bunların çözümü içinde sizi anlayabilecek ve bu değişim yolculuğunda size destek verebilecek profesyonel birisini aramanız gayet normal. Bu yolculukta ilerleyeceğiniz kişiyi iyice tanımak istemeniz ve neler yaptığını , kendisini nasıl geliştirdiğini sormak siz danışanlarımızın en doğal hakkıdır. Bu eğitimlerin kimlerden alındığı , ne kadar yetkin ve yeterlilik kazanmış kişiler tarafından verildiği ve benzeri onlarca etken vardır. Bu yüzden kurumumuzdaki psikologlarımızın en doğru en yetkin ve yeterlilik kazanmış kişilerden eğitim alıp bunları doğru şekilde uygulamaları konusuna çok dikkat ediyoruz.

Psikolog arayışına girmek : Ne Zaman Psikoloğa Gitmeliyim?

Ne zaman psikoloğa gitmeliyim? sorusunu Torbalı psikolog ya da torbalıda psikolog arayışına giren birçok kişiden duymaktayız. Psikoloğa ne zaman gideceğinizin kararını aslında yaşantınıza bakarak anlayabilirsiniz. Tabiki bunun kararını vermek için birçok etken sayabiliriz ancak şu şekilde özetlemek daha sağlıklı olacaktır.

ev içinde yaşadığınız problemler , iş yerinde yaşadığınız olumsuz durumlar veya hayatınızda önemli yerlere sahip olan kişiler ile yaşadığınız problemler , ilişki problemleri , bireysel olan psikolojik rahatsızlıklar ,yoğun sıkıntı hali ve buna benzer daha binlerce konu sayılabilir. Çünkü sorun yaşamayan bir birey yoktur. Peki o zaman herkes psikolojik destek mi almalıdır ? Bu soruya yanıt verelim.

Yaşadığınız problem ne olursa olsun psikolojik destek alabilirsiniz ancak eğer bu problemi kendi başınıza çözebiliyorsanız , çevrenizde bulunan kişiler desteğiyle çözebiliyorsanız ve/veya bu problem sizi günlük yaşantınızın akışını olumsuz şekilde etkileyecek bir durumda değilse ve size göre katlanılamayacak bir hale gelmediyse psikolojik destek ihtiyacı duymayabilirsiniz.

Ancak hayatınızda var olan sorunlar/problemler baş edilemez bir hal alıyor ise ve sizi yüksek oranda rahatsız etmeye başlamış ise profesyonel destek bu noktada çok yardımcı olacaktır.

Baş edemediğiniz durumlarda psikolojik destek almak sağlıklı ve normaldir.

Umarım bu yazımızda Torbalı psikolog, Torbalıda psikolog, İzmir psikolog, İzmir’de psikolog, Torbalı psikoloji, İzmir psikoloji merkezi, Torbalı danışmanlık merkezi ve benzeri aramalarınızda size yardımcı olacak faydalı bilgiler sağlayabilmişizdir. Sağlıkla kalın.

bir yorum bırakın