vita

Psikolojik  danışmanlık  merkezi

Uzman Psikolog Kadromuz ile danışanlarımıza İzmir’in , Torbalı – Gaziemir – Bayraklı bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

Bizlere ulaşamayan danışanlarımız için ”Online Terapi” hizmetimiz ile herkese terapi hizmetiyle sizler için buradayız.

İzmir Psikolog , Torbalı Psikolog , Gaziemir Psikolog , Bayraklı Psikolog vb. arayışlarınız varsa size hizmet vermek için buradayız.

0 5 4 4   2 2 0   0 9   0 9                

vita

Psikolojik

danışmanlık

merkezi

Uzman Psikolog Kadromuz ile danışanlarımıza İzmir’in

Torbalı – Gaziemir – Bayraklı bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

Bizlere ulaşamayan danışanlarımız için ”Online Terapi”

hizmetimiz ile herkese terapi hizmetiyle sizler için buradayız.

0 5 4 4   2 2 0   0 9   0 9

MERHABA !

mesajınız var

Yaşam boyunca baş etmekte zorlandığımız olaylar ile karşı karşıya kalabiliriz.Böyle durumlarda kendi içimizde çözüm yolları arar veya çevremizden destek alırız.Ancak bu baş etme mekanizmalarımız yetersiz kaldığı zamanlarda kendimize yardım etmek için profesyonel destek( psikolog , psikiyatrist ) almamız gerekebilir.

İzmir’in TORBALI ilçesinde faaliyete geçen Vita Psikoterapi Danışmanlık Merkezi ; Gaziemir Psikolog ve Bayraklı Psikolog bölgelerinde ki uzman psikolog arayışlarınıza da son vermektedir. Bu bölgeler de yeni şubelerimiz sayesinde terapi hizmetine başlayarak siz danışanlarımıza daha geniş kapsamda hizmet vermeyi amaç edindik. Psikolojinin her bir alanında uzman psikologlar ile etik kurallar çerçevesinde profesyonel desteği sunan bir kuruluş olmayı benimsedik. Merkezimizde vermiş olduğumuz hizmetlere ’’Hizmetlerimiz ’’ başlığından ulaşabilirsiniz.Psikologlarımıza sormak istediğiniz sorularınızı canlı yardım bölümünden ya da iletişim numaramız aracılığı ile ücretsiz olarak sorabilirsiniz.

BİREYSEL PSİKOTERAPİ
Bireysel Psikoterapi, bireysel psikolojik sorunların çözümlendiği psikolojik yardım modelidir.Çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere yönelik bireysel terapi uygulanmaktadır.
ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ
Çift ve Evlilik terapisinde kişiler ilişkide yaşanan bir problemi, kendi bakış açılarından ortaya koyarlar.Psikolog ise bu süreçte bulunan kişilerin anlaşmazlıklarını çözümlemekte bilimsel teknikler kullanır.
ÇOCUK – ERGEN TERAPİSİ
Çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanan problemler, öğrenme güçlükleri, aile içi çatışmalar ailelerin çocuk ve ergen psikolojisi alanında bir psikoterapiste başvurmalarının başlıca nedenleri arasındadır.
ONLINE TERAPİ
Terapi hizmetine ulaşımı zor olan , agorafobi , evden çıkmakta zorlanan ancak terapi hizmeti almak isteyen ve benzer engellere maruz kalan kişiler için sunulan internet üzerinden psikoterapi hizmetidir.
AİLE DANIŞMANLIĞI
Aile danışmanı, evli çiftlerin veya aile bireylerinin, ev içinde ortaya çıkabilecek zihinsel veya duygusal problemlerini aşmalarına yönelik danışmanlık hizmeti vermektedir.
BDT
Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ; ruhsal rahatsızlıkların çözümünde kullandığı sözel ve davranışsal yöntemler bilimsel ilkelere ve öğrenme kuramlarına dayalıdır. BDT 'nin etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
0
Danışan
0
'den fazla seans
0
Farklı Alanda Uzmanlık
0
% Memnuniyet Oranı

sıkça sorulan sorular

Psikoterapi, kişilerin düşüncelerini anlamayı ve düzenlemeyi, duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesi ve korunmasını hedefleyen tekniklerin genel adıdır.

Psikoterapi sırasında, düşünceleriniz, ruhsal durumunuz, duygusal yapınız ve kişilik yapınızla ilgili bilgiler edinirsiniz. Psikoterapi, hayatınızın kontrolünü elinize almayı ve karşılaşabileceğiniz zorluklar veya problemler ile gerektiği gibi baş etmeyi öğrenmenizde yardımcı olur.

Birçok psikoterapi türleri bulunmaktadır ve bu türlerin her biri kendine özgü bir yaklaşıma sahiptir. Size uygun olan psikoterapi türü , kişisel durumunuza bağlı olarak seçilir. Psikoterapi aynı zamanda ”Danışmanlık” , ”psikososyal terapi” , ” terapi” veya buna benzer isimler ile de adlandırılır.

Öncelikle halk tabiriyle ”deli olan psikoloğa gider” klişesini bir kenara bırakarak bu bölümü okumanız , konuyu anlayabilmek adına çok daha iyi olacaktır.Psikoloğa gitmek veya psikoterapi hizmeti almak için birçok geçerli sebepler vardır.

Bunları başlıca sıralamak gerekirse ; ev içinde yaşadığınız problemler , iş yerinde yaşadığınız olumsuz durumlar veya hayatınızda önemli yerlere sahip olan kişiler ile yaşadığınız problemler , ilişki problemleri , bireysel olan psikolojik rahatsızlıklar ,yoğun sıkıntı hali ve buna benzer daha binlerce konu sayılabilir. Çünkü sorun yaşamayan bir birey yoktur. Peki o zaman herkes psikolojik destek mi almalıdır ? Bu soruya yanıt verelim.

Yaşadığınız problem ne olursa olsun psikolojik destek alabilirsiniz ancak eğer bu problemi kendi başınıza çözebiliyorsanız , çevrenizde bulunan kişiler desteğiyle çözebiliyorsanız ve/veya bu problem sizi günlük yaşantınızın akışını olumsuz şekilde etkileyecek bir durumda değilse ve size göre katlanılamayacak bir hale gelmediyse psikolojik destek ihtiyacı duymayabilirsiniz.

Ancak hayatınızda var olan sorunlar/problemler baş edilemez bir hal alıyor ise ve sizi yüksek oranda rahatsız etmeye başlamış ise profesyonel destek bu noktada çok yardımcı olacaktır.

Baş edemediğiniz durumlarda psikolojik destek almak sağlıklı ve normaldir.

Danışanlarımız sıklıkla psikoterapi seanslarının ne kadar süreceğini, kaç seans gelmek gerektiğini merak ederler. Tabiki de bunu sormakta haklılık payları vardır. Çünkü kimi zaman konu ekonomik kaygılar olurken bazen de yaşanılan problemin ne zaman çözüleceğini bilmek isterler. Ancak psikoterapi, insan psikolojisinin kişiye özgü ve bireysel olmasından dolayı kişiden kişiye göre değişen ve farklılaşan bir süreçtir. Aynı psikolojik sıkıntı ile başvuran iki farklı kişi tamamen aynı terapi sürecinin uygulanması durumunda dahi aynı sürede ve aynı seviyede sonuç almayabilir.

Bunun nedenlerini sıralayacak olursak ;

Geçmiş yaşam deneyimleri , kişilik yapısı , problemin niteliği, kişinin o güne kadarki başetme yöntemleri ve başa çıkma becerileri, kendisine, diğer insanlara ya da dünyaya yönelik kalıplaşmış inanışları gibi faktörler psikoterapi sürecini etkiler.

Bununla beraber kişinin iyileşmeye ya da değişime olan inancı ve motivasyonu, psikolog ile danışan arasında kurulan güven ilişkisi, psikoterapinin düzenli devam ediyor olup olmaması gibi faktörler de psikoterapinin ne kadar sürebileceğine etki etmektedir.

İzmir PsikologGaziemir PsikologTorbalı PsikologBayraklı Psikolog gibi bölgelerde psikolog arayışınız var ise size bu bölgelerde uzman psikolog kadromuzla hizmet vermek için Vita Psikoterapi Danışmanlık Merkezini kurduk. İnternetten araştırdığınız da birçok danışmanlık merkezine ulaşmaktasınız. Ancak bu kurumlardaki kişilerin doğru eğitimleri alıp almadıklarını , mesleklerinde yeterli olup olmadıklarını ve yetkin olup olmadıklarını bilmiyor olabilirsiniz. Psikolog veya uzman psikolog kişilerin alanlarında nasıl yetkin ve yeterli olabileceği ve hangi koşullara bakmanız gerektiği ile ilgili konulara ” Yazılarımız ” kısmından ulaşabilirsiniz
Psikoloji, diğer sağlık konuları kadar önemlidir. Sağlığınızı ertelemeyin.

HAFTANIN SÖZÜ

Haftanın Sözü köşesinde , düzenli olarak her hafta psikolojiye dair ve tabiki bilimsel verilere dayanan sözleri sizlere yazılı olarak sunacağız. ”Bir cümle , bazen bir hayata dokunmaktır. ” bakış açısını benimseyerek bu köşemizi hep güncel tutacağız. Her hafta burada görüşmek üzere .

Dünyayı değiştiremiyorsan , Dünyanı değiştirirsin. Hepsi bu !

 

Stefan ZWEIG

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ  ?

ONLINE TERAPİ İMKANI
l
ÇEŞİTLİ BİLİMSEL YAKLAŞIMLAR
HER YAŞ GRUBUNA TERAPİ
ETİK YÖNETMELİĞE UYGUN
3 ŞUBE İLE TERAPİ HER YERDE
ALANLARINDA UZMAN KADRO

Online Terapi İmkanı : Danışmanlık Merkezimize bazı engellerden ötürü gelebilme imkanınız olmayabilir.(sağlık engeli , farklı bir il de bulunmak , ulaşım süresi problemi, kısıtlı vakit vb.)  Bu gibi durumlarda uzmanlarımızdan online olarak terapi imkanı alabilirsiniz. Online terapi için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çeşitli Bilimsel Yaklaşımlar : Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz ‘de psikologlarımız farklı bilimsel yaklaşımlarda yetkinlik kazanmış kişilerdir. Çeşitli bilimsel yaklaşımlara hakimiyet oldukça önemlidir. Danışanlar ile yapılan terapi esnasında eğer bir çözüm yolu tıkanır ise farklı bir yaklaşım ile ilerleyebilme imkanı ile problem çözülebilir.

Her Yaş Grubuna Terapi : Uzman Psikologlarımızın her biri belli yaş grupları ve kendi alanlarında uzmanlık kazanmış kişilerdir. Bu sayede Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz her yaş grubuna ve birçok probleme karşı profesyonel destek vermektedirler.

İzmir Psikolog , Gaziemir Psikolog , Torbalı Psikolog , Bayraklı Psikolog : Özellikle belirttiğimiz ilçelerde yaşıyorsanız artık psikolojik danışmanlık hizmeti almanız çok daha kolay bir hale geldi. İzmir geneline baktığımızda psikologların büyük bir çoğunluğu Alsancak veya Karşıyaka bölgesine toplanmış bulunmakta. Fakat aile danışmanlığı , çocuk psikoloğu , evlilik terapisi , psikolojik danışmanlık vb. hizmet almak isteyen kişiler artık sadece bu iki bölgeye gitmek yerine bize ulaşarak çok daha hızlı ve profesyonel şekilde hizmet alabileceklerdir.

Etik Yönetmeliğe Uygun : Psikoloji de etik kurallar çok ciddi bir yere sahiptir. Bir kurumda bulunan psikologların etik yönetmeliğe ve kurallara bağlılığı terapinin en başında gelmektedir. Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz de bulunan psikologlarımızın tamamı etik kurallarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Etik Yönetmeliği okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Şube ile Terapi Her Yerde : İzmir içinde yaşıyorsanız , İzmir’de Psikolog görüşmesi sağlayabileceğiniz güvenilir ve alanına hakim psikologlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Merkezimize her ilçeden kolaylıkla ulaşabilmeniz için Bayraklı Psikolog , Gaziemir Psikolog , İzmir Psikolog ve Torbalı Psikolog bölgelerine şubelerimizi kurduk. En kısa sürede psikolojik Destek alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Alanlarında Uzman Kadro : Psikoterapi hizmeti aldığınız kurumda ciddi anlamda dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır . Size profesyonel destek sağlayan kişi bir psikolog mu? Yani bir psikoloji lisans diploması var mı ? Kendi uzmanlık alanında mesleki becerilerini geliştirmek için gerekli eğitimlere sahip mi ? Bu eğitimleri aldığı kurumlar ve buna benzer daha birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylar gerçekten profesyonel bir destek alabilmeniz için önem teşkil etmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

danışan yorumları

Danışan 2
Öykü Hüner
Danışan

Vita Psikoloji’ye yaklasik iki aydir gidiyorum. Güleryüzlü canayakin ve en onemlisi güven veriyor.Panik bozukluğum vardi ve terapiye yeni başlamama rağmen büyük ilerleme kaydettim. Bu yüzden şiddetle herkese tavsiye ediyorum . Terapi sayesinde çok daha iyiye gidiyorum.Hayat yaşamaya deger.

Danışan 1
Mustafa Kuru
Danışan

Oğlum bizi hiç dinlemiyordu ve kendilerine bu nedenle gittim.Ancak anladık ki oğlumuzdan yetişkin gibi davranmasını bekliyormuşuz. Onun çocuk olduğunu unutmuştuk.Şimdi onunla oyunlar oynayarak alternatif çözümler üreterek harika bir iletişim sağladık.Çok teşekkür ederim , çevremdeki herkese önereceğim.

EN SON YAZILARIMIZ

BİZE ULAŞIN

Adres
Haluk Alpsu Blv. A.Efe Apt - TORBALI
Telefon
0 5 4 4 - 2 2 0 - 0 9 - 0 9
E-Posta
info@vitapsikoloji.com

Etiketler :


Gaziemir Psikolog , Torbalı Psikolog , Bayraklı Psikolog , İzmir Psikolog , Uzman Psikolog , Depresyon Bozuklukları , Psikolog İzmir , İzmir Aile Terapisti , İzmirde Psikolog , İzmir En İyi Psikolog , İzmir Klinik Psikolog , Çocuk Psikoloğu İzmir , İzmir Psikologlar , Aile Terapisti İzmir , İzmir Psikolog Fiyatları , Evlilik Terapisti İzmir , Torbalıda psikolog , Gaziemirde psikolog , Bayraklıda psikolog
Whatsapp Canlı Destek