vita Psikolojik  danışmanlık  merkezi

Uzman Psikolog Kadromuz ile danışanlarımıza İzmir’in , Torbalı – Gaziemir – Bayraklı bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

Torbalı psikolog ihtiyacınızı karşılayacak imkanı olmayan danışanlarımız için ”Online Terapi” hizmetimiz ile herkese terapi hizmetiyle sizler için buradayız.

İzmir Psikolog , Torbalı Psikolog , Gaziemir Psikolog , Bayraklı Psikolog vb. arayışlarınız varsa size hizmet vermek için buradayız.

0 5 4 4   2 2 0   0 9   0 9                

vita

Psikolojik

danışmanlık

merkezi

Uzman Psikolog Kadromuz ile danışanlarımıza İzmir’in

Torbalı – Gaziemir – Bayraklı bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

Bizlere ulaşamayan danışanlarımız için ”Online Terapi”

hizmetimiz ile herkese terapi hizmetiyle sizler için buradayız.

0 5 4 4   2 2 0   0 9   0 9

MERHABA !

mesajınız var

Yaşam boyunca baş etmekte zorlandığımız olaylar ile karşı karşıya kalabiliriz.Böyle durumlarda kendi içimizde çözüm yolları arar veya çevremizden destek alırız.Ancak bu baş etme mekanizmalarımız yetersiz kaldığı zamanlarda kendimize yardım etmek için profesyonel destek( psikolog , psikiyatrist ) almamız gerekebilir.

İzmir’in TORBALI ilçesinde faaliyete geçen Vita Psikoterapi Danışmanlık Merkezi ; Gaziemir Psikolog ve Bayraklı Psikolog bölgelerinde ki uzman psikolog arayışlarınıza da son vermektedir. Bu bölgeler de yeni şubelerimiz sayesinde terapi hizmetine başlayarak siz danışanlarımıza daha geniş kapsamda hizmet vermeyi amaç edindik. Psikolojinin her bir alanında uzman psikologlar ile etik kurallar çerçevesinde profesyonel desteği sunan bir kuruluş olmayı benimsedik. Merkezimizde vermiş olduğumuz hizmetlere ’’Hizmetlerimiz ’’ başlığından ulaşabilirsiniz.Psikologlarımıza sormak istediğiniz sorularınızı canlı yardım bölümünden ya da iletişim numaramız aracılığı ile ücretsiz olarak sorabilirsiniz.

BİREYSEL PSİKOTERAPİ
Bireysel Psikoterapi, bireysel psikolojik sorunların çözümlendiği psikolojik yardım modelidir.Çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere yönelik bireysel terapi uygulanmaktadır.
ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ
Çift ve Evlilik terapisinde kişiler ilişkide yaşanan bir problemi, kendi bakış açılarından ortaya koyarlar.Psikolog ise bu süreçte bulunan kişilerin anlaşmazlıklarını çözümlemekte bilimsel teknikler kullanır.
ÇOCUK – ERGEN TERAPİSİ
Çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanan problemler, öğrenme güçlükleri, aile içi çatışmalar ailelerin çocuk ve ergen psikolojisi alanında bir psikoterapiste başvurmalarının başlıca nedenleri arasındadır.
ONLINE TERAPİ
Terapi hizmetine ulaşımı zor olan , agorafobi , evden çıkmakta zorlanan ancak terapi hizmeti almak isteyen ve benzer engellere maruz kalan kişiler için sunulan internet üzerinden psikoterapi hizmetidir.
AİLE DANIŞMANLIĞI
Aile danışmanı, evli çiftlerin veya aile bireylerinin, ev içinde ortaya çıkabilecek zihinsel veya duygusal problemlerini aşmalarına yönelik danışmanlık hizmeti vermektedir.
BDT
Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ; ruhsal rahatsızlıkların çözümünde kullandığı sözel ve davranışsal yöntemler bilimsel ilkelere ve öğrenme kuramlarına dayalıdır. BDT 'nin etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
523
Danışan
2700
'den fazla seans
20
Farklı Alanda Uzmanlık
96
% Memnuniyet Oranı

sıkça sorulan sorular

İzmir PsikologGaziemir PsikologTorbalı PsikologBayraklı Psikolog gibi bölgelerde psikolog arayışınız var ise size bu bölgelerde uzman psikolog kadromuzla hizmet vermek için Vita Psikoterapi Danışmanlık Merkezini kurduk. İnternetten araştırdığınız da birçok danışmanlık merkezine ulaşmaktasınız. Ancak bu kurumlardaki kişilerin doğru eğitimleri alıp almadıklarını , mesleklerinde yeterli olup olmadıklarını ve yetkin olup olmadıklarını bilmiyor olabilirsiniz. Psikolog veya uzman psikolog kişilerin alanlarında nasıl yetkin ve yeterli olabileceği ve hangi koşullara bakmanız gerektiği ile ilgili konulara ” Yazılarımız ” kısmından ulaşabilirsiniz

Psikoterapi, kişilerin düşüncelerini anlamayı ve düzenlemeyi, duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesi ve korunmasını hedefleyen tekniklerin genel adıdır.

Psikoterapi sırasında, düşünceleriniz, ruhsal durumunuz, duygusal yapınız ve kişilik yapınızla ilgili bilgiler edinirsiniz. Psikoterapi, hayatınızın kontrolünü elinize almayı ve karşılaşabileceğiniz zorluklar veya problemler ile gerektiği gibi baş etmeyi öğrenmenizde yardımcı olur.

Birçok psikoterapi türleri bulunmaktadır ve bu türlerin her biri kendine özgü bir yaklaşıma sahiptir. Size uygun olan psikoterapi türü , kişisel durumunuza bağlı olarak seçilir. Psikoterapi aynı zamanda ”Danışmanlık” , ”psikososyal terapi” , ” terapi” veya buna benzer isimler ile de adlandırılır.

Öncelikle halk tabiriyle ”deli olan psikoloğa gider” klişesini bir kenara bırakarak bu bölümü okumanız , konuyu anlayabilmek adına çok daha iyi olacaktır.Psikoloğa gitmek veya psikoterapi hizmeti almak için birçok geçerli sebepler vardır.

Bunları başlıca sıralamak gerekirse ; ev içinde yaşadığınız problemler , iş yerinde yaşadığınız olumsuz durumlar veya hayatınızda önemli yerlere sahip olan kişiler ile yaşadığınız problemler , ilişki problemleri , bireysel olan psikolojik rahatsızlıklar ,yoğun sıkıntı hali ve buna benzer daha binlerce konu sayılabilir. Çünkü sorun yaşamayan bir birey yoktur. Peki o zaman herkes psikolojik destek mi almalıdır ? Bu soruya yanıt verelim.

Yaşadığınız problem ne olursa olsun psikolojik destek alabilirsiniz ancak eğer bu problemi kendi başınıza çözebiliyorsanız , çevrenizde bulunan kişiler desteğiyle çözebiliyorsanız ve/veya bu problem sizi günlük yaşantınızın akışını olumsuz şekilde etkileyecek bir durumda değilse ve size göre katlanılamayacak bir hale gelmediyse psikolojik destek ihtiyacı duymayabilirsiniz.

Ancak hayatınızda var olan sorunlar/problemler baş edilemez bir hal alıyor ise ve sizi yüksek oranda rahatsız etmeye başlamış ise profesyonel destek bu noktada çok yardımcı olacaktır.

Baş edemediğiniz durumlarda psikolojik destek almak sağlıklı ve normaldir.

Danışanlarımız sıklıkla psikoterapi seanslarının ne kadar süreceğini, kaç seans gelmek gerektiğini merak ederler. Tabiki de bunu sormakta haklılık payları vardır. Çünkü kimi zaman konu ekonomik kaygılar olurken bazen de yaşanılan problemin ne zaman çözüleceğini bilmek isterler. Ancak psikoterapi, insan psikolojisinin kişiye özgü ve bireysel olmasından dolayı kişiden kişiye göre değişen ve farklılaşan bir süreçtir. Aynı psikolojik sıkıntı ile başvuran iki farklı kişi tamamen aynı terapi sürecinin uygulanması durumunda dahi aynı sürede ve aynı seviyede sonuç almayabilir.

Bunun nedenlerini sıralayacak olursak ;

Geçmiş yaşam deneyimleri , kişilik yapısı , problemin niteliği, kişinin o güne kadarki başetme yöntemleri ve başa çıkma becerileri, kendisine, diğer insanlara ya da dünyaya yönelik kalıplaşmış inanışları gibi faktörler psikoterapi sürecini etkiler.

Bununla beraber kişinin iyileşmeye ya da değişime olan inancı ve motivasyonu, psikolog ile danışan arasında kurulan güven ilişkisi, psikoterapinin düzenli devam ediyor olup olmaması gibi faktörler de psikoterapinin ne kadar sürebileceğine etki etmektedir.

Psikoterapiyi sohbetten ayıran en önemli unsur her şeyden önce yargılama ve eleştirinin olmamasıdır. Diğer önemli unsurdan biriside akıl verilmemesidir. Psikoterapide psikolog ; bir danışanı asla yargılamadan, eleştirmeden ve akıl vermeden dinler. Daha sonra birlikte problemin keşfi yapılır ve bu konu üzerinde psikolog hangi psikoterapi yöntemini kullanıyor ise bu yöntemin içerdiği tedavi tekniklerini danışanıyla birlikte uygular. Bu noktada danışana da iş düşmektedir. Çünkü bu sadece psikoloğun değil , danışanın da aktif olması gereken bir tekniktir. Ayrıca psikoterapi sadece konuşma kısmından ibaret değildir. Davranışsal anlamda birçok uygulamanın da yapıldığı bir tekniktir. Psikolog veya psikoterapist tüm bu tekniklere karşı yetkin ve yeterli olması çok önemlidir.
Psikoterapinin en önemli kurallarından bir tanesi danışanın kendini güvende hissederek rahat bir şekilde ifade edebilmesidir. Bunun için danışanın hayatındaki kendisine özel yaşadıklarını saklı tutmak biz psikolog/psikoterapistlerin görevidir. Bu gizlilik ilkesi oldukça iyi bir şekilde işlemektedir. Bu noktada sadece kişinin anlattıkları değil buna ek olarak kişinin Ad-Soyad ,yaş, cinsiyet vb. tüm bilgileri gizli tutulmaktadır. Bu durum danışanın kendi yakınları dahil olmak üzere herkesten saklı tutulmaktadır. Kurum olarak bu bizim ilk önceliğimizdir.
Psikoloji, diğer sağlık konuları kadar önemlidir. Sağlığınızı ertelemeyin.

HAFTANIN SÖZÜ

Haftanın Sözü köşesinde , düzenli olarak her hafta psikolojiye dair ve tabiki bilimsel verilere dayanan sözleri sizlere yazılı olarak sunacağız. ”Bir cümle , bazen bir hayata dokunmaktır. ” bakış açısını benimseyerek bu köşemizi hep güncel tutacağız. Her hafta burada görüşmek üzere .

Dünyayı değiştiremiyorsan , Dünyanı değiştirirsin. Hepsi bu !

 

Stefan ZWEIG

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ  ?

ONLINE TERAPİ İMKANI
l
ÇEŞİTLİ BİLİMSEL YAKLAŞIMLAR
HER YAŞ GRUBUNA TERAPİ
ETİK YÖNETMELİĞE UYGUN
3 ŞUBE İLE TERAPİ HER YERDE
ALANLARINDA UZMAN KADRO

Online Terapi İmkanı :

Danışmanlık Merkezimize bazı engellerden ötürü gelebilme imkanınız olmayabilir.(sağlık engeli , farklı bir il de bulunmak , ulaşım süresi problemi, kısıtlı vakit vb.)  Bu gibi durumlarda uzmanlarımızdan online olarak terapi imkanı alabilirsiniz. Torbalı psikolog ihtiyacınız için merkezimize gelme imkanınız yok ise Online terapi için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çeşitli Bilimsel Yaklaşımlar :

Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz ‘de psikologlarımız farklı bilimsel yaklaşımlarda yetkinlik kazanmış kişilerdir. Çeşitli bilimsel yaklaşımlara hakimiyet oldukça önemlidir. Danışanlar ile yapılan terapi esnasında eğer bir çözüm yolu tıkanır ise farklı bir yaklaşım ile ilerleyebilme imkanı ile problem çözülebilir.

Her Yaş Grubuna Terapi :

Uzman Psikologlarımızın her biri belli yaş grupları ve kendi alanlarında uzmanlık kazanmış kişilerdir. Bu sayede Torbalı Psikolog ihtiyacınız olduğunda Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz her yaş grubuna ve birçok probleme karşı profesyonel destek vermektedir.

İzmir Psikolog , Gaziemir Psikolog , Torbalı Psikolog , Bayraklı Psikolog :

Özellikle belirttiğimiz ilçelerde yaşıyorsanız artık psikolojik danışmanlık hizmeti almanız çok daha kolay bir hale geldi. İzmir geneline baktığımızda psikologların büyük bir çoğunluğu Alsancak veya Karşıyaka bölgesine toplanmış bulunmakta. Fakat aile danışmanlığı , çocuk psikoloğu , evlilik terapisi , psikolojik danışmanlık vb. hizmet almak isteyen kişiler artık sadece bu iki bölgeye gitmek yerine bize ulaşarak çok daha hızlı ve profesyonel şekilde hizmet alabileceklerdir.

Etik Yönetmeliğe Uygun :

Psikoloji de etik kurallar çok ciddi bir yere sahiptir. Bir kurumda bulunan psikologların etik yönetmeliğe ve kurallara bağlılığı terapinin en başında gelmektedir. Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz de bulunan psikologlarımızın tamamı etik kurallarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Etik Yönetmeliği okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Şube ile Terapi Her Yerde :

İzmir içinde yaşıyorsanız , İzmir’de Psikolog görüşmesi sağlayabileceğiniz güvenilir ve alanına hakim psikologlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Merkezimize her ilçeden kolaylıkla ulaşabilmeniz için Bayraklı Psikolog , Gaziemir Psikolog , İzmir Psikolog ve Torbalı Psikolog bölgelerine şubelerimizi kurduk. En kısa sürede psikolojik Destek alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Alanlarında Uzman Kadro :

Psikoterapi hizmeti aldığınız kurumda ciddi anlamda dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır . Size profesyonel destek sağlayan kişi bir psikolog mu? Yani bir psikoloji lisans diploması var mı ? Kendi uzmanlık alanında mesleki becerilerini geliştirmek için gerekli eğitimlere sahip mi ? Bu eğitimleri aldığı kurumlar ve buna benzer daha birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylar gerçekten profesyonel bir destek alabilmeniz için önem teşkil etmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Torbalı psikolog ihtiyacınıza karşı en iyi hizmeti verebilmek için kendimizi sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.

danışan yorumları

Danışan 2
Öykü Hüner
Danışan

Vita Psikoloji’ye yaklasik iki aydir gidiyorum. Güleryüzlü canayakin ve en onemlisi güven veriyor.Panik bozukluğum vardi ve terapiye yeni başlamama rağmen büyük ilerleme kaydettim. Bu yüzden şiddetle herkese tavsiye ediyorum . Terapi sayesinde çok daha iyiye gidiyorum.Hayat yaşamaya deger.

torbalı psikolog
Sinem Koçar
Danışan

Anksiyete tedavisi için destek alıyorum ve hayatımdaki insanlara sınır koymakta zorlandığım için başvurdum terapiye. Gerçekten bana kattıkları ve hayatıma dokunuşlarıyla harika yol kat ediyoruz. Birçok olayla ve korkularımla yüzleşebilip üstesinden gelebildim. Kesinlikle ama kesinlikle gidilmesi gereken bir yer ve alanında uzman harika bir ekip çalışması. Teşekkürler her şey için. Torbalı psikolog konusunda çok şanslı.

torbalı psikolo
Ahmet Temur
Danışan

Eşimle boşanma aşamasına gelmiştik ancak son olarak aile terapisini denemek için psikoloğa başvurduk. Hiç umudumuz olmadığı halde zamanla gerçekten hayatımızda çok şey değişmeye başladı. Bugün iyi ki gelmişiz ve iyi ki evliliğimize bu şekilde bir şans vermişiz diyorum. Her şey için sizlere çok teşekkür ederim. Torbalı psikolog konusunda tüm ihtiyaçlarını bu kurumdan karşılayabilir.

torbalı psikolog
Ayşe Ayça Tan
Danışan

Torbalı psikolog konusunda eksik bir bölge diye düşünüp Alsancağa gidiyorduk ancak vita psikolojiyi öğrendiğimizde çok sevindik. İyi bir hizmet alacağımız ile ilgili soru işaretleri vardı aklımızda. Ancak o kadar profesyonel , samimi ve doğru bir yaklaşım vardı ki sorunlarımızın çözüleceğinden emindik. Bizi yanıltmadınız. Seanslarımız bitti çünkü artık yaşadığım sorunların hepsinin üstesinden geldim. Sizin de dediğiniz gibi birlikte başardık.

Danışan 1
Mustafa Kuru
Danışan

Oğlum bizi hiç dinlemiyordu ve kendilerine bu nedenle gittim.Ancak anladık ki oğlumuzdan yetişkin gibi davranmasını bekliyormuşuz. Onun çocuk olduğunu unutmuştuk.Şimdi onunla oyunlar oynayarak alternatif çözümler üreterek harika bir iletişim sağladık.Çok teşekkür ederim , çevremdeki herkese önereceğim.

EN SON YAZILARIMIZ

bipolar nedir , bipolar bozukluk nedir , bipolar belirtileri nelerdir , bipolar tedavisi , bipolar neden olur
13 Şub: Bipolar Nedir?

Bu yazımızda bipolar nedir? bipolar bozukluk nedir? bipolar belirtileri nelerdir? bipolar tedavisi nasıl olur? bipolar neden olur? gibi birçok soruya cevap bulabilirsiniz

aile terapisi, torbalı aile terapisi, torbalı aile terapisti,izmir aile terapisi, aile terapisi nedir, aile terapisine ne zaman gidilmeli
10 Oca: Aile Terapisi Nedir?

Vita psikolojik danışmanlık merkezi olarak aile terapisi, torbalı aile terapisi, torbalı aile terapisti, İzmir aile terapisi vb. aramalarda en çok tercih edilen kurum olmaktan mutluluk duymaktayız.

Akran Zorbalığı
09 May: Akran Zorbalığı

Akran Zorbalığı ‘na maruz kalmış çocuklara nasıl yardım edilir? Akran Zorbalığı nedir? Sanal Zorbalık nedir? Sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

anksiyete nedir anksiyete bozukluğu anksiyete belirtileri anksiyete sebepleri anksiyete tedavisi
31 Oca: Anksiyete nedir ?

Bu yazımızda Anksiyete nedir ? Anksiyete bozukluğu ? Anksiyete sebepleri ? Anksiyete belirtileri ? Anksiyete tedavisi ? Anksiyete ‘ye ne iyi gelir ? gibi konulara değineceğiz

online psikolog, online psikolojik destek, online psikoterapi, online psikolog ücretleri, online psikolog tavsiye
23 Oca: Online Psikolog

Bu yazımızda online psikolog kimdir? Online psikolojik destek nedir? Online psikolog ücreti gibi birçok konudan bahsedeceğiz. Ayrıca vita psikolojik danışmanlık…

panik atak nedir
31 Ara: Panik Atak Nedir?

-Panik atak / Panik bozukluk nedir?-Panik atak nedenleri nelerdir?-Panik atak belirtileri nelerdir?-Panik atak ne kadar sürer? Ne sıklıkta olur?-Panik atak…

kaygı bozukluğu
07 May: Kaygı ve Kaygı Bozukluğu

Kaygı ve kaygı bozukluğunun ne olduğu , kaygının çeşitlerini , belirtilerini ve tedavi sürecini bu yazımızda detaylı olarak ele aldık. Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından veya e-posta atarak sorabilirsiniz.

psikolojik danışmanlık merkezi torbalı pedagog psikiyatrist vitapsikolojik danışmanlık merkezi
14 Mar: Psikolojik Danışmanlık Merkezi Seçimi

Vita psikolojik danışmanlık merkezi olarak bu hafta ” Psikolojik danışmanlık merkezi seçerken nelere dikkat edilmeli? ” sorusunu cevaplayacağız. Ayrıca psikolog, psikiyatrist ve pedagog gibi mesleki kelimeleri anlam ve ayrımlarına değineceğiz.

torbalı psikolog, torbalıda psikolog, psikolog, torbalı psikoloji, psikolojik danışmanlık
03 Oca: Torbalı Psikolog

Vita Psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak torbalı psikolog ve torbalıda psikolog arayışlarında en çok tercih edilen kurum olmaktan mutluluk duyuyoruz.Torbalı Psikolog ihtiyacınız için ” İLETİŞİM” sayfamıza tıklayarak veya 0544   220   09   09 ‘ u arayarak Vita Psikolojik Danışmalık Merkezine ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

psikolog
10 May: Psikolog Olmak

Psikolog kimdir ? Psikoloğa gitmeden önce nelere dikkat etmelisiniz ? Doğru psikolog seçimi nasıl yapılır ? ve buna benzer tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Adres
Tepeköy Mahallesi , 4550 sokak , No:11 , Kat:3 D:10 ,35860 Torbalı / İZMİR
Telefon
0 5 4 4 - 2 2 0 - 0 9 - 0 9
E-Posta
info@vitapsikoterapi.com

Etiketler :


Gaziemir Psikolog , Torbalı Psikolog , psikolog torbalı , Bayraklı Psikolog , İzmir Psikolog , Uzman Psikolog , Depresyon Bozuklukları , Psikolog İzmir , İzmir Aile Terapisti , İzmirde Psikolog , İzmir En İyi Psikolog , İzmir Klinik Psikolog , Çocuk Psikoloğu İzmir , İzmir Psikologlar , Aile Terapisti İzmir , İzmir Psikolog Fiyatları , Evlilik Terapisti İzmir , Torbalıda psikolog , Gaziemirde psikolog , Bayraklıda psikolog.
Whatsapp Canlı Destek